CARDBLOCKS klocki konstrukcyjne – nasza opinia

polecane zrób to sam

Uwielbiasz zabawki dla dzieci, które edukują i jednocześnie pobudzają dziecięcą kreatywność? Otóż, tak się składa, że otrzymaliśmy do przetestowania klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS od Wydawnictwa Egmont. Sprawdziliśmy je pod względem kreatywności i edukacji. Zapraszamy więc na naszą rodzinną recenzję tych klocków. Mamy i filmiki!

 

klocki konstrukcyjne 3d cardblocks

 

Zestaw klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS składa się z 50 klocków, ale również z łączników. Łączników jest masa.

Sprawdziliśmy klocki i rzeczywiście można zbudować z nich różne konstrukcje, np. zamek, statek, krzesełko, chłopka, domek. Można zrobić z nich wszystko, co sobie wyobrazisz, o ile masz wystarczającą ilość klocków.

 

klocki 3d z kartonu

 

Zestaw ten, który otrzymaliśmy, to zestaw podstawowy. Oczywiście jest kilka różnych zestawów z tej serii, z których można stworzyć o wiele więcej rzeczy. Klocki są wykonane z grubej tektury, które należy złożyć samemu. 

Ciekawe jest również to, że klocki są produkowane w Polsce.

 

Jak składa się klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS?

 

Bardzo przyjemnie składa się te klocki, nawet małe rączki świetnie sobie dają radę. Nie wiedziałam, że takie tekturowe klocki dadzą nam tyle frajdy. W dodatku bez strachu, że nam się tektura rozerwie.

 

 

 

W poniższym filmiku zobaczysz krok po kroku jak składa się taką jedną bryłę, tzn. jeden klocek konstrukcyjny CARDBLOCKS.

 

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

 

A tu możesz zobaczyć nasz unboxing, czyli otwieranie paczki od Wydawnictwa Egmont, oraz nasze reakcje podczas składania klocków.

 

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

 

Czy klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS rzeczywiście pobudzają dziecięcą kreatywność i czegoś uczą?

 

CARDBLOCKS stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bardzo! Przy okazji uczą koncentracji, eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także dzielenia się z innymi, jak również współpracy. Podczas składania przychodzi masa pomysłów, co by tu można było jeszcze z nich stworzyć. W dodatku można je również pomalować.

Jak widzisz jest to bardzo kreatywna zabawa, jak również edukująca.

 

klocki konstrukcyjne edukacyjne 3d papierowe

 

Tu możesz sprawdzić aktualną cenę tych klocków – tutaj

Tak jak wspominałam wcześniej można je rozszerzyć o inne zestawy:

bryły platońskie

rotunda

kopuła

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy.

Bądźcie z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *