Śmieszne figurki z kasztanów i pinezek | Zrób to sam | DIY

zrób to sam

Ten rok wyjątkowo jest dla nas kreatywny, spójrz na nasze śmieszne figurki z kasztanów i pinezek. Ty również możesz takie stworzyć.

 

Jak zrobić śmieszne figurki z kasztanów i pinezek?

 

Do wykonania figurek z kasztanów i pinezek potrzebne nam były:

  • kasztany – najlepiej świeże, by dziecko mogło łatwo wbić pinezki 
  • kolorowe pinezki do tablic korkowych (pinezki beczułki/kołeczki i pinezki płaskie), które służyły jako nóżki, ogon, pyszczek czy uszy (opiekun musi mieć nadzór nad wykonywaniem przez dzieci tego zadania, wiadomo pinezki są ostre, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy – my wykonywaliśmy je z 5 i 7 latkiem)
  • łupki od kasztanów
  • „czapeczki” od żołędzi
  • plastelina
  • wykałaczki
  • jarzębina
  • wysuszone liście (zobacz jeszcze zielnik, obraz z roślin)
  • czarny marker

 

śmieszne figurki z kasztanów i pinezek

 

Jak zrobić ptaka, misia i konika z kasztanów i pinezek?

 

Ptak I – najpierw bierzemy kasztana i 2 wysuszone liście – łączymy je ze sobą za pomocą płaskich pinezek z tyłu. Oczy robimy z „czapeczek” żołędzi i przyczepiamy je za pomocą plasteliny. Dziubek robimy z plasteliny. Oczy malujemy mazakiem. Ptaka kładziemy na łupince od kasztana, ponieważ to będzie jego gniazdko – spód łupinki podklejamy plasteliną. Ozdabiamy gniazdko jarzębiną.

Misie – najpierw bierzemy dwa kasztany i łączymy je za pomocą wykałaczki. Ręce, uszy i ewentualnie oczy wykonujemy za pomocą pinezek, po prostu je wbijając do kasztana. Malujemy markerem oczy, nos i usta (pyszczek).

Konik – łączymy dwa kasztany za pomocą wykałaczki. Wykałaczkę oblepiamy plasteliną. Robimy nogi, uszy i pyszczek za pomocą pinezek. Ogon wykonujemy przyczepiając ususzony liść pinezką. Oczy robimy z plasteliny. Domalujmy jeszcze oczy i uśmiech markerem.

 

 

Jak zrobić ludzika na kibelku/krzesełku, innego ptaka i jeża?

 

Ludzik na kibelku/krześle 🙂 Ludzika robimy z 2 kasztanów, które łączymy wykałaczką. Dorabiamy nóżki i rączki za pomocą pinezek, malujemy oczy i usta markerem. Kibelek/krzesło: do półpłaskiego kasztana doczepiamy od strony wypukłej nogi za pomocą pinezek (wiem kibelek nie posiada czterech nóg ;), oparcie wykonujemy również z półpłaskiego kasztana doczepiając je do podstawy wykałaczką.

Ptak II – wykonujemy tak jak poprzedniego ptaka, jedynie dziubek robimy z pinezki i „czapeczki” od żołędzi przyczepiamy płaskimi pinezkami. Gniazdko zdobimy jedynie „czapeczkami” od żołędzi.

Jeż – jeża wykonujemy z półpłaskiego kasztana, do którego doczepiamy za pomocą plasteliny wyschniętą łupinkę od kasztana (to będą jego kolce). Do kolców na łupince doczepiamy jarzębinę imitującą jabłko.

 

 

Jak zrobić owada z kasztanów?

 

Owad – tego owada wykonuje się podobnie jak ptaki, jednak tutaj oczy z „czapeczek” żołędzi są inaczej przyczepione. Na początku myślałam, że te dwie pinezki to są dwie trąbki, ale nasz 5 latek uświadomił nas, że to są nogi. Tak więc jest to owad siedzący na kamieniu.

 

 

 

Pamiętaj, że nasze propozycje wykorzystania kasztanów i pinezek, to jedynie inspiracje dla Ciebie, aby pobudzić Twoją kreatywność. 

 

Poniżej możesz zobaczyć śmieszne figurki z kasztanów i pinezek z odgłosami 🙂

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy.

Bądźcie z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *