Dzieci w sieci. Współczesne zabawy dzieci. Zbiór tematów z cyklu #dzieciwsieci

Dzieci w sieci

Dzieci w sieci to cyklicznie pojawiające się wpisy na tym blogu, związane z tematyką działań dzieci w internecie. Zabawy dzieci w dzisiejszej rzeczywistości, w porównaniu do moich dziecięcych lat, przeskoczyły do świata wirtualnego, dotyczy to również małych dzieci. Naszym zadaniem jako rodzica, opiekuna czy nauczyciela, powinno być edukowanie dzieci, aby korzystali z internetu świadomie, jak również z różnych aplikacji, jak i urządzeń mobilnych typu smartphone, tablet, komputer. Edukowanie na ten temat nie powinno być skierowane jedynie do dzieci, ale również dla dorosłych osób mających dzieci czy też opiekujących się nimi. Stąd właśnie moja misja, za pośrednictwem tego bloga.

 

Dzieci w sieci #dzieciwsieci

Wpisy związane z tematyką dzieci w sieci miały pojawiać się dotychczas w pierwszą sobotę każdego miesiąca, pojawiały się niestety rzadziej, za co bardzo przepraszam. Wracam jednak z większą mocą. Dotychczas miałam okazję poruszyć takie tematy na blogu z tego cyklu (klikając w odpowiedni tytuł, przejdziesz do tego artykułu):
✅ Podcast dla dzieci #1 – dawno dawno temu gdy nie było internetu (Między innymi znajdziesz w nim omówienie mojego dzieciństwa bez internetu, omówienie kilku zabaw dzieci, w które bawiłam się jako dziecko na podwórku. Ponadto omawiam również w nim relacje dzieci bawiących się ze sobą na dworze, bo jakby nie było one zawsze są.)
✅ Tu będą dopisywane kolejne tematy. Możesz również temat zaproponować. 

 

Dzieci w sieci. Zabawy dzieci

Przez pewien czas miałam przerwę w tworzeniu tego typu treści, ale uświadomiłam sobie po ostatnim spotkaniu w przedszkolu z dziećmi, jaki ten temat jest ważny.

 

dzieci w sieci

 

My jako rodzice, dorośli czasem nie mamy albo czasu albo nie znamy się na pewnych rzeczach, aby z dziećmi na niektóre sprawy porozmawiać, co w pełni rozumiem. Dlatego od lipca tego roku ruszam z podcastami skierowanymi dla dzieci. Pomysł urodził się podczas mojego pobytu na konferencji Influencers LIVE Wrocław. Nie wiem czy wiesz, ale startowałam w konkursie Influencers LIVE Awards dla internetowych twórców i choć nie przeszłam do kolejnego etapu, to zajęłam 12 miejsce z 1802 głosami, spośród 43 uczestników w mojej kategorii edukacja. Uczestnictwo w konkursie uruchomiło we mnie motywację do działania szerszego i chęci dzielenia się wiedzą na tematy, które znam i się nimi interesuję również jako rodzic czy też twórca internetowy.
konkurs edukacja Influencers Live Wrocław

 

dzieci w sieci - współczesne zabawy dzieci

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw, do których serdecznie zapraszamy.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube | Tik Tok | Podcasty | Sklep

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *