foka kolorowanka do druku dla dzieci

Foka kolorowanka do druku + recenzja „Figle w fokarium”

do druku polecane

Foka kolorowanka do druku. Do wykonania kolorowanki dla dzieci z tematem foki zainspirowała mnie książeczka otrzymana od Wydawnictwa Harperkids z serii Czytam sobie pt. „Figle w fokarium”

 

Figle w fokarium

 

figle w fokarium

Seria książeczek „Czytam sobie” przeznaczona jest dla dzieci, uczących się czytać. Jest to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. „Figle w fokarium” jest to jedna z książeczek dla dzieci z tej serii, poziom 1. Tematem przewodnim są foki z Helu.

książeczki dla dzieci o fokach

 

Nie wiem czy wiesz, ale my w Polsce mamy fokarium na Helu, gdzie można obejrzeć foki z bliska. Miejsce to jest przyjazne fokom, pomagają im. Tak więc, kiedy spotkasz odpoczywającą fokę na plaży nie przeszkadzaj jej. Foki wyglądają może miło, ale jeśli je się wystraszy, mogą człowieka zranić. Pamiętaj jednak, że to dzikie zwierzę. Jeśli zobaczysz fokę potrzebującą pomocy, możesz jej pomóc, dzwoniąc na specjalny numer

Dzięki książeczce poznajemy zwyczaje w fokarium na Helu. Książeczka zawiera proste słowa, przyjazna małym dzieciom. Na końcu książeczki znajdziesz naklejki (co dzieci bardzo lubią), które można nakleić na dołączony na okładce dyplom.

Jeśli lubisz morskie opowieści, to warto również sięgnąć po książkę „Czytam sobie. Wyprawa Kon-Tiki”

czytam sobie

 

Foka – kolorowanka do druku dla dzieci

Kolorowankę do druku możesz pobrać tutaj – pobierz

Na kolorowance foka znajduje się na plaży, na której widać zamek z piasku, kamienie i muszelki. W wodzie pluska się rybka. Foki lubią rybki. Mam nadzieję, że się podoba. Foczce warto też domalować wąsy 🙂

 

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zajrzyj do zakładki „Dzieci w sieci” poruszam również ważne tematy o dzieciach.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *