jak wytrzymałe jest jajko eksperyment

Jak wytrzymałe jest jajko, skorupka jajka? Eksperyment z jajami i książkami

doświadczenia polecane zrób to sam

, Czy zastanawialiście się kiedyś jak wytrzymałe jest jajko, a dokładniej mówiąc skorupka jajka? Zapraszamy na eksperyment z jajami. Zobaczycie jak silne są jajka układając na nich książki. Eksperyment został wykonany na podstawie książki pt. „Jajko. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka.”. Książkę otrzymaliśmy od Wydawnictwa HarperKids (dawniej Egmont).

 

Jak wytrzymałe jest jajko, skorupka jajka?

Eksperyment z jajami i książkami.

 

jak wytrzymałe jest jajko eksperyment

 

Książka „Jajko. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka.” była i jest dla naszej rodziny miłym zaskoczeniem. Świetnie przygotowana książka dla dzieci, opisująca jajko, jak i 10 prostych doświadczeń z użyciem jajek. Z tego co się orientuję, z tej serii są jeszcze książki o papierze, cytrynie, a mają być jeszcze o balonie, wodzie i cukrze. Z chęcią sięgniemy po takie naukowe pomoce 🙂

 

eksperymenty dla dzieci w domu z jajami

 

Jednym z doświadczeń, omawianych w  książce, jest właśnie eksperyment z książkami i jajkami. Na odpowiednio ułożone jajka układa się książki, dzięki czemu można sprawdzić wytrzymałość skorupek jajek. Postanowiliśmy sami zrobić takie samo doświadczenie, mocno nas zaskoczyło!

 

doświadczenia z jajkami. jak wytrzymałe jest jajko

 

Podczas eksperymentu użyliśmy 5 jajek ułożonych w tekturowej palecie, ponieważ paleta wymusza odpowiednie ułożenie jaj. Jajka w palecie ułożone są zwężeniem ku górze i dole, a w tej pozycji są w stanie udźwignąć wiele. W związku, z tym, że książka o jajku jest Wydawnictwa HarperKids (Egmont), to użyliśmy do tego doświadczenia wszystkie książki od tego Wydawnictwa, które mieliśmy w swoim domu. Poniżej w filmie możesz zobaczyć jakie były efekty naszego doświadczenia 🙂

Poniżej w filmie możesz zobaczyć jak przebiegło nasze doświadczenie.

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca udostępniam w zakładce “Dzieci w sieci” ważne tematy również związane z dziećmi.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *