prima aprilis żarty i pranki dla dzieci 1

Prima aprilis. Pomysły na psikusy i pranki dla dzieci

zrób to sam

Prima aprilis, psikusy i pranki dla dzieci. Uważaj 1 kwietnia! Łap kilka pomysłów na psikusy i pranki, które mogą zrobić dorośli dzieciom, no w sumie dzieci również mogą je wykorzystać.

 

prima aprilis żarty i pranki dla dzieci 1

 

Psikus, prank dla dzieci nr 1

Dzieci często brudzą ręce. A gdyby tak kazać im umyć ręce mlekiem!? Tak, mlekiem! Do pojemniczka z płynnym mydłem wlewamy zamiast mydła mleko 🙂 Ciekawa czy zorientują się, że coś z tym mlekiem nie tak.

Psikus, prank dla dzieci nr 2

Skoro było mydło, to i może wymyślmy coś z pastą do zębów, ale co by tu zrobić, jak by tu ich wkręcić!? Jeśli masz puste opakowanie po paście, możesz wpuścić strzykawką gęsty jogurt zmiksowany z cukrem pudrem i posypką kolorową do tortów. Oj, chyba każde dziecko chciałoby tak myć zęby!

Psikus, prank dla dzieci nr 3

Dzieci często korzystają z urządzeń elektronicznych, a może by tak udawać, że ten sprzęt ma zbitą szybkę? Często na urządzeniach są przyklejone cienkie folijki, można ją ściągnąć i pociąć na mniejsze kawałeczki i tak przykleić z powrotem do szybki.  Będzie to imitacja zbitej szybki 🙂 ciekawe czy dzieci się zorientują i jaka będzie ich reakcja. Jeśli sprzęt ma hartowane szkło jako dodatkową ochronę, to nie odrywaj go, szkoda by było go.

Przy wykonaniu tego psikusa ze sprzętem elektronicznym musisz szczególnie uważać na emocje dziecka. Jeśli okaże się, że dziecko zaczyna się mocno smucić, a nawet płakać, nie przeciągaj psikusa, od razu pokaż o co chodziło. Dobrze by zagościł uśmiech.

Psikus, prank dla dzieci nr 4

Śniadanie, hmm, co by tu zrobić na śniadanie!? A może by tak jajka na miękko, tylko że zamiast jajek w skorupce znajdą się tymbaliki? Nie wiesz, co to są tymbaliki? Tymbaliki to galaretki mięsne lub warzywne, zależy co w nie zapakujesz. Ogólnie wrzucasz pokrojoną wędlinkę, jajko drobno posiekane, marchewkę ugotowaną, groszek i zalewasz rozrobioną żelatyną. Tylko, że najpierw musisz przygotować odpowiednio jajko. Końcówkę jajka z jednej strony odrywamy, płuczemy jajko w gorącej wodzie przegotowanej (wyparzamy), a następnie do środka wrzucamy to co napisałam wcześniej. Tak przygotowane tymbaliki w skorupkach dajemy do zastygnięcia żelatyny. Musi nam wyjść galaretka w skorupce jajka. I tak przygotowane jajka wsadzamy odwrócone, czyli otworem do dołu, do kieliszków do jajek. Oj zdziwią się jak otworzą jajka by się do nich dostać, do środka 🙂 Niebawem stworzę filmik instruktażowy na ten temat.

Psikus, prank dla dzieci nr 5

A tutaj podrzucam Ci pomysł na doświadczenie z jajkami 🙂 zobacz jak wytrzymałe jest jajko i to nie psikus >tutaj< może zrobicie sami takie doświadczenie?

* * *

Z czasem tutaj pojawi się więcej pomysłów na piskusy i pranki dla dzieci, na Prima aprilis.

Robiąc żarty innym osobom, szczególnie dzieciom, pamiętaj o ich emocjach. Używając powyższych psikusów, pranków, nie odpowiadam za reakcję osoby wkręcanej, każda osoba może reagować może inaczej. Musisz wyczaić jak Twoje dziecko zareaguje zanim zaczniesz robić jemu psikusy.

 

Jeśli masz jakieś  ciekawe pomysły na zrobienie psikusów z chęcią uzupełnię listę. Daj znać w komentarzu.

*  *  *

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca udostępniam w zakładce “Dzieci w sieci” ważne tematy również związane z dziećmi.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *