eksperymenty z cytryną dla dzieci

Jak zrobić kolorowy wulkan i lewitującą cytrynę? Eksperymenty z cytryną

doświadczenia polecane zrób to sam

Czy robiliście kiedyś eksperymenty z cytryną? Pokażemy Wam jak zrobić kolorowy wulkan i lewitującą cytrynę. Eksperyment związany z wulkanem został wykonany na podstawie książki pt. “Cytryna. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka.”. Książkę otrzymaliśmy od Wydawnictwa HarperKids (dawniej Egmont). Natomiast lewitującą cytrynę wymyślił nasz syn Julian. Eksperymenty idealne dla dzieci.

 

Eksperymenty z cytryną

 

Książka “Cytryna. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka.” jak i książka z jajkiem są to świetnie opracowane książki edukacyjne dla dzieci. Dzięki nim dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat danej rzeczy. Przy okazji można podpatrzeć fajne propozycje na doświadczenia, które można wykonać w przedszkolu, w szkole, czy zaciszu domowym.

 

eksperymenty z cytryną dla dzieci

 

Eksperyment z cytryną: Lewitująca cytryna

Bierzemy cytrynę i wycinamy w niej mały otwór, tak aby móc włożyć do niej kciuk. Następnie układamy w specjalny sposób ręce i udajemy, że cytryna lewituje 🙂 Zobacz filmik poniżej jak my to robimy.

 

Eksperyment z cytryną: Wulkan z cytryny

Jednym z doświadczeń, omawianych w  książce o cytrynie, jest właśnie wykonanie wulkanu. Aby wykonać wulkan potrzebne będzie:

  • sok z cytryny
  • woda
  • barwniki
  • soda oczyszczona

Zobacz poniższy filmik, a zobaczysz co należy zrobić z tymi składnikami.

 

⇓⇓⇓ KLIK W FILM ⇓⇓⇓

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca udostępniam w zakładce “Dzieci w sieci” ważne tematy również związane z dziećmi.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *