śnieżynka z papieru

Śnieżynka z papieru DIY

zrób to sam

Śnieżynka z papieru DIY. Jako dziecko wycinałam z papieru różne rzeczy, na święta bardzo lubiłam wycinać śnieżynki. Dziś wycinam je ze swoimi dziećmi. Pokażę Ci lub przypomnę jak robi się śnieżynę z papieru.

 

jak robi się śnieżynkę z papieru DIY

 

Śnieżynka z papieru krok po kroku

Jak złożyć odpowiednio papier:

Do wykonania śnieżynki, takiej jak na powyższym zdjęciu potrzebujesz kartki papieru i nożyczek. Ja użyłam tutaj kartki takiej do drukowania w formacie A4 (1), ale tak naprawdę może być dowolny rodzaj papieru. Prostokątną kartkę składam w odpowiedni sposób (2), tak by odmierzyć równo kwadrat. Odcinam zbędny kawałek papieru i odkładam go na bok (3). Gotowy kwadrat ponownie składam na pół (4 i 5) i obracam jak w kroku 6. Następnie uzyskany trójkąt zaginamy w połowie (7), by uzyskać środek trójkąta (8). Potem musimy odpowiednio zgięć papier, spójrz na kroki 9 i 10. Pozostało nam jeszcze odciąć zbędny kawałek papieru (11), by uzyskać odpowiedni kształt.

 

jak robi się śnieżynkę diy

 

Jak już mamy podstawę, na tym malujemy kształt śnieżynki, którą chcemy uzyskać. Tu naprawdę możesz bawić się dowoli, pamiętając o tym by dwa zgięte ranty nie były całkowicie przecięte. W innym wypadku śnieżynka może się nie udać.

 

Zobacz tutorial jak robię krok po kroku taką śnieżynkę z papieru:

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

Na blogu tym znajdziesz opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy.

W pierwszą sobotę każdego miesiąca zamieszczam w zakładce Dzieci w sieci ważne tematy dotyczące również dzieci. 

Bądźcie z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *