Jak zrobić masę solną? Sprawdzony przepis

zrób to sam

Twoje dziecko się nudzi? Szukasz kreatywnych zabaw? Mamy dużo pomysłów. Jedna z nich to masa solna. Masę solną pewnie znasz, a jak nie znasz to dziś poznasz. Jak zrobić masę solną? To proste. Z naszym przepisem na pewno sobie poradzisz. Zrobiona masa z tego przepisu zawsze się udaje.

Nic tak nie cieszy, jak szczęśliwe dziecko. Do dzieła. Bawcie się dobrze.

 

jak zrobić masę solną

 

Przepis na elastyczną masę solną

składniki:

1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka drobnej soli
3 kopiate łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki oleju rzepakowego
trochę ciepłej wody

 

Wszystkie składniki trzeba dobrze połączyć. Zrobi się super miękkie ciasto, elastyczna masa. Z niej już tylko wystarczy wyciąć czy ulepić dowolne kształty, dobrze wysuszyć, a innego dnia, gdy już na spokojnie wyschną, pomalować.

 

Dzieci mają z masą solną zabawę na kilka dni!

 

Dokładną instrukcję jak zrobić masę znajdziesz na naszej drugiej stronie naszadrogado, a także w poniższym filmie. Zapraszamy do zabawy!

 

OBEJRZYJ INSTRUKCJĘ ⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

 

Z tego przepisu, z masy solnej, Wasze dzieci mogą zrobić wiele fantastycznych ozdób, np. świątecznych. Ulepimy dziś… no właśnie, to już od Waszej inwencji twórczej zależy, co ulepicie. 

 

Jak dobrze wysuszyć masę solną?

 

Pamiętajcie tylko, że im grubsze będzie, to co tworzycie, tym dłużej będzie wysychało. Najlepiej lepić na płasko. Przed pomalowaniem stworzone dzieła muszą być dobrze wysuszone, ponieważ mogą zacząć gnić. W związku z tym ustaw je w suchym miejscu, albo wysusz w piekarniku.  W piekarniku uzyskasz najlepszy efekt. Jak dobrze wysuszyć masę solną? Zobacz film powyżej.

 

Czym pomalować masę solną?

 

Tutaj jest dowolność, najtaniej wyjdzie malowanie masy solnej farbkami plakatowymi. Można również użyć innych farbek, na przykład z dodatkiem brokatu.

 

 

Już niebawem podzielimy się z Wami kolejnymi pomysłami na zabawy. Bądźcie z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj:

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *