Malowanie kamieni farbami. Decoupage na kamieniach. Akcja #kamyczki

kamienie zrób to sam

Malowanie kamieni. Czy znalazłaś kiedyś pomalowanego kamienia w podróży? My owszem. O akcji #kamyczki dowiedzieliśmy się właśnie z tego znalezionego kamienia.

 

Akcja #kamyczki

O co chodzi z akcją #kamyczki? Na znalezionym kamyczku znajdziecie napis #kamyczki oraz kod kreskowy danej miejscowości, poza tym reszta to dowolność co jest na nim namalowane. Z akcją kamyczki chodzi o to, że jak już znajdziesz kamyczka z tym hasztagiem to bierzesz go w podróż gdzieś dalej. W międzyczasie możesz sobie zrobić zdjęcie tego kamyczka i wrzucić na grupie dedykowanej właśnie z tym hasztagiem, gdzie został odnaleziony. Grupa zrzesza masę ludzi, którzy malują, jak również poszukują takich kamieni.

 

Jak pomalować kamienie i czym maluje się kamienie?

Kamienie można pomalować na różne sposoby lub użyć metody zdobień jaką jest decoupage. Najważniejsze to dobrze wyczyścić kamienie (najlepiej płaskie, bo łatwo się je wtedy zdobi), a następnie narzucić na nie białą bazę np. z farby akrylowej. Farba akrylowa elegancko pokrywa strukturę kamieni, a do tego podbija kolory kolejnych farb użytych do malowania. Ponadto baza pozwala lepiej malować mazakom permanentnym, dzięki czemu łatwo się maluje i nie niszczą się mazaki za szybko. Metoda decoupage jest bardzo prosta na kamieniach, wystarczy na przygotowaną dobrze wyschniętą białą bazę nakleić cienką warstwę serwetki papierowej ze wzorem i przykleić ją lakierem błyszczącym. Zobacz poniższy film a zobaczysz jakie to proste. Natomiast malowanie farbami czy mazakami to już inna sprawa, w filmie też zobaczysz te metody. Ważne jest aby każde warstwy miały odpowiedni czas na wyschnięcie. Nie zaczynaj kolejnej warstwy dopóki wcześniejsza dobrze nie wyschnie. Zapraszam do obejrzenia filmu 🙂

 

PONIŻEJ W FILMIE ZNAJDZIESZ INSTRUKTAŻ JAK POMALOWAĆ KAMIENIE MOIM SPOSOBEM ⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw, do których serdecznie zapraszamy.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube | Tik Tok | Podcasty

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *