pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci

Pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci

zrób to sam

Pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci. Za każdym razem, gdy przychodzą urodziny, myślę, co by tu wymyślić, by mali goście byli zadowoleni. Ty też tak masz? Łap kilka pomysłów na zabawy dla dzieci podczas urodzin.

 

pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci

 

 

Pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci

 

pomysły ma urodzinowe zabawy

Mój dom, moje zasady! Warto o nich wspomnieć z samego początku, gdy już wszyscy zaproszeni mali goście dotrą na urodziny. Dzieci lubią wiedzieć, co za chwilę się wydarzy.

 

urodzinowa zabawa nr 1

Pękanie balonów z zadaniami. Przygotuj balonów tyle ile gości. Przed ich nadmuchaniem wydrukuj na małej kartce zadania do wykonania i wrzuć, po skręceniu tej karteczki, do balona. Potem napompuj. Najlepiej aby wszystkie balony były ze sobą szczepione np. sznurkiem i do czegoś przywiązane. Do długiego patyczka przyklej pinezkę, ja to zrobiłam za pomocą mocnej taśmy. Niech zaczną ochotnicy pękać balony, niech się ustawią w kolejkę albo według zgłoszeń zza pomocą podniesionej ręki, kto pierwszy. Niektóre dzieci nie będą chciały pękać albo będzie im przeszkadzać huk, więc o nich się również trzeba w tym momencie zatroszczyć. Można przygotować do tego słuchawki lub opaskę na uszy. Można również im pomóc pęknąć balona. Pod wpływem dzieci, które samodzielnie pękają balony, inne dzieci mogą się również odważyć to robić. Jeśli chodzi o zadania, jakie miały się pojawić w balonach, to już dowolność. Ja kiedyś wymyśliłam zadania z 10 powtórzeniami jednego prostego ćwiczenia + namalowanie coś dla solenizanta. W ten sposób i poćwiczyli i solenizant dostał dodatkowy, samodzielnie zrobiony prezent.

 

pomysły na zabawy urodzinowe w domu 1

 

urodzinowa zabawa nr 2

Gra w planszówkę zrobiona przez solenizanta. Plansza musi być tak duża, aby pomieścili się wokół wszyscy goście. Pionkami mogą być drobne zabawki, np. bardzo lubiane wśród chłopców zabawki zinksy czy chłopki Lego.

Do wykonania planszówki potrzebne będą kartki, klej, ołówek, mazaki czy kredki. Połączcie kilka kartek ze sobą za pomocą kleju i po wyschnięciu namalujcie grę planszową. Twoja gra, Twoje zasady! Ale warto nad tymi zasadami wcześniej się zastanowić niż wymyślać na poczekaniu na urodzinach. Dorosły tutaj powinien być uważny, by dzieciom pomagać w kolejności czy liczeniu pól.

 

 

urodzinowa zabawa nr 3

Wspólne zdjęcie z akcesoriami. Hmm chcesz zrobić zdjęcie wszystkich zaproszonych gości, ale wszyscy się rozpraszają i nie chcą? Przygotuj do tego akcesoria w klimacie urodzin. Można je kupić lub samemu przygotować. Niech mają trzymadełko, by dziecko mogło za nie odpowiednio chwycić i przyłożyć do twarzy.

 

pomysły na zabawy urodzinowe w domu 3

 

urodzinowa zabawa nr 4

Piniata. Piniata wypełniona słodkościami, balonami i konfetti. Oczywiście zamiast słokości może być coś innego, jakies drobne niespodzianki dla każdego. Pinatę można kupić lub zrobić samemu. Ja postanowiłam sama ją wykonać i zrobiłam jąw formie TNT Minecraft. Tutaj masz instrukcję >o tutaj<

Dzieci lubią grać w grę Minecraft lub oglądać filmy o tym temacie. Z początku byłam sceptycznie do tej gry nastawiona. Nie za bardzo mi się ona podobała. Zaczęłam więc z dziećmi grać (oczywiście poza imprezą urodzinową) w tę grę i dzieci mi pokazały o co w niej chodzi. Tu możesz podejrzeć jak dzieci uczą mnie grać w Minecraft >o tutaj< zmieniłam o niej zdanie.

 

jak zrobić piniatę minecraft tnt

 

urodzinowa zabawa nr 5

Puszczanie muzyki modnej przez zaproszonych gości. Najlepszy do tego będzie You Tube, w którym dzieci wynajdą swoją ulubioną piosenkę. Oczywiście nadzoruj, by impreza nie przerodziła się w oglądanie filmików. czy też dzieci coś nie przestawiły w komputerze/laptopie/tablecie.

 

pomysły na urodzinowe zabawy w domu dla dzieci 5

 

A jak zachęcić wszystkie zaproszone dzieci do uczestnictwa w zabawach?

Do tego celu przydadzą się drobne niespodzianki, które dziecko otrzyma po skończonej zabawie, o których warto wspomnieć przed rozpoczęciem.

 

* * *

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca udostępniam w zakładce “Dzieci w sieci” ważne tematy również związane z dziećmi.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *