5 pomysł ów na wielkanocne diy dla dzieci

Pomysły na wielkanocne ozdoby | dla dzieci | DIY

zrób to sam

Pomysły na wielkanocne ozdoby, dla dzieci. Szukasz pomysłów na prace plastyczne o wielkanocnej tematyce? A może szukasz pomysłów, co mogą zrobić dzieci za prezent na Wielkanoc? Łap kilka ciekawych pomysłów!

 

POMYSŁY NA WIELKANOCNE OZDOBY DLA DZIECI

 

pomysły na wielkanocne diy dla dzieci

 

1. POMYSŁ NA ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO Z KUBECZKA TEKTUROWEGO

Do wykonania zwierzątka wielkanocnego takiego jak zajączek, potrzebne będą:

 • biały kubeczek tekturowy, papierowy – ja użyłam tutaj o małych rozmiarach
 • wata
 • papier
 • mazak koloru różowego
 • cienkopis koloru czarnego / cienki mazak
 • klej
 • nożyczki

Sposób wykonania:

Jeśli nie masz kubeczka o białym kolorze, to po prostu go najpierw oklej białym papierem lub pomaluj na biało. Dorób uszy z białej kartki. Wymaluj wnętrza uszów na kolor różowy. Przyklej je do kubeczka, ale pamiętaj by kubeczek odwrócić otworem do dołu. Zroluj kawałek waty, posmaruj klejem miejsce na kubeczku, w miejscu, gdzie ma być ogonek, i przyklej go. Tak samo zrób z futerkiem na głowie 🙂 Buzie namaluj czarnym cienkopisem lub cienkim mazakiem. W moim przypadku, zajączek śpi. Dokładny instruktaż znajdziesz w filmie na samym dole.

 

2. POMYSŁ NA KURCZACZKA WIELKANOCNEGO Z KULKI / BOMBKI STYROPIANOWEJ

Do przygotowania kurczaka potrzebne będą:

 • kulka / bombka styropianowa (mała)
 • żółta bibuła 
 • czerwony kawałek papieru
 • ruchome oczka
 • klej
 • nożyczki

Sposób przygotowania:

Wykonujemy najpierw piórka, czyli ścinamy żółtą bibułę w drobne kawałeczki. Kulę styropianową smarujemy klejem, a następnie przyklejamy drobne ścinki bibuły. Możemy kulkę po prostu zanurzać w ścinkach bibuły – zobacz jak ja to robię w filmie na samym dole. Ścinki bibuły nie muszą być dokładnie przyklejone, mogą odstawać, przez co wygląda jakby kurczak miał piórka. Następnie wycinamy z czerwonego papieru dziubek (romb – utworzymy po złożeniu papieru na pół i wycięciu trójkąta). Wycinamy również nóżki. Przyklejamy nóżki i dziubek do kuli obklejonej wcześniej bibułą. Doklejamy oczka. I gotowe! 

 

3. POMYSŁ NA BARANKA WIELKANOCNEGO Z KUBECZKA PO DESERKU / JOGURCIE

Do przygotowania baranka potrzebne będą:

 • kubeczek po deserku / jogurcie / serku 
 • wata
 • biały papier
 • 2 patyczki kosmetyczne
 • czarny cienkopis
 • klej
 • nożyczki

Sposób przygotowania:

Rolujemy jak na filmie, na samym dole, watę. Robimy kilka takich kulek z waty, które potem przyklejamy do kubeczka po deserku czy jogurcie. Najlepiej wysmarować sobie najpierw kubeczek klejem. Mi najbardziej, do tego celu, sprawdził się klej MAGIC. Po przyklejeniu gęsto kulek z waty, dorabiamy głowę baranka, ale najlepiej sobie najpierw umyć ręce po kleju i wacie. Wycinamy owal z papieru białego, na samą górę przyklejamy po bokach odcięte dwie końcówki z patyczka kosmetycznego. Pomiędzy końcówkami z patyczka przyklejamy odrobinę waty. Malujemy buźkę baranka. Tak przygotowaną głowę przyklejamy do obklejonego watą kubeczka. Doklejamy ogonek, również zrobiony z patyczka kosmetycznego, z tej białej końcówki. Cały instruktaż zobaczysz w filmie na samym dole.

 

4. SIEJEMY I HODUJEMY RZEŻUCHĘ – DOŚWIADCZENIA Z ROŚLINAMI

Dzieci lubią obserwować jak rosną roślinki. Hodowla rzeżuchy jest bardzo prosta. Możemy ją wysiać bezpośrednia do ziemi, albo na wacie, na gaziku, a nawet na płatkach kosmetycznych. Podłoże może być „ułożone” na czymkolwiek, np. na talerzyku, w kubeczku, w miseczce, doniczce, a nawet w skorupce jajka. Na zdjęciach poniżej możesz zobaczyć jak rośnie rzeżucha na gaziku jałowym. Gazik był najpierw ułożony w niskiej miseczce szklanej, następnie na to została wysiana rzeżucha. Na koniec rzeżucha i gazik zostały „podlane” wodą. Nasionka codziennie doglądamy i podlewamy. Już w ten sam dzień, kiedy zostały wysiane, widać zmiany jakie zachodzą. Rzeżucha zaczyna kiełkować. Rzeżuchę oczywiście można podjadać, np. na kanapkach, z jajkami czy w sałatce.

jak wysiać rzeżuchę pomysł dla dzieci

5. POMYSŁ NA DRZEWKO WIELKANOCNE Z GAŁĄZEK

Na podwórku znaleźliśmy urwaną gałązkę, aż szkoda było ją zostawić. Wzięliśmy do domu i wysuszyliśmy. Wysuszoną gałązkę pomalowałam na biało. Mój najmłodszy syn zapytał się „mamo, czemu to drzewko jest białe?” W sumie mogłam je zostawić takie jakie było, naturalne, brązowe. Chciałam jednak zrobić z niej ozdobę i odnieść się kolorami trochę do zimy i trochę do wiosny. Dlatego gałązkę pomalowałam na biało farbą akrylową, a następnie do wyschniętych gałązek przykleiłam za pomocą kleju Magic kolorową mulinę. 

 

pomysły na drzewko wielkanocne z gałązek

 

Drzewko osadziłam w szklanym małym słoiczku po jogurcie, do środka wpychając również kawałki papieru i bibuły.

 

pomysły dla dzieci na proste zdobienie jajek

 

Drzewko otrzymało również dodatkowe ozdoby w formie jajka. Zakupiłam na allegro plastikowe otwierane jajka i do środka wsadziłam roślinki, jakie znalazłam w domu. Na powyższym zdjęciu widzisz między innymi sztuczny mech chrobotek, jak i żółte suszone płatki róż. Jajka te się bardzo fajnie składają. Na ich wierzch przykleiłam klejem Magic zajączki wielkanocne, wycięte ozdobnym dziurkaczem.

Całość zebrałam razem i zrobiłam wielkanocny kącik dla dzieci, jako dekorację parapetu.

Mam nadzieję, że Ci się spodobały moje pomysły na wielkanocne DIY dla dzieci.

Poniżej możesz zobaczyć tutorial (film z instruktażem) do wszystkich pięciu powyżej omawianych wielkanocnych pomysłów.

⇓⇓⇓ KLIK W FILM⇓⇓⇓

Możesz przewinąć film do konkretnego pomysłu (poniżej podaję czas w minutach i sekundach):

00:11​ – tutaj podpatrzysz jak zrobić zająca wielkanocnego z kubeczka papierowego

03:18 – kurczak z kulki / bombki styropianowej

05:51 – baran z waty i z kubeczka po deserku / jogurcie

07:30 – sieję rzeżuchę z dziećmi

11:09​ – kolorowe drzewo wielkanocne z ozdobnymi plastikowymi jajkami z kwiatkami

 

Pamiętaj, że moje propozycje na wielkanocne DIY, to jedynie inspiracje dla Ciebie. Chcę pobudzić Twoją kreatywność. Możesz stworzyć coś wyjątkowego.

 

Jeśli szukasz wiosennych inspiracji to zapraszam Cię tutaj

wiosna DIY pomysły na prace plastyczne dla dzieci

 

* * *

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca udostępniam w zakładce “Dzieci w sieci” ważne tematy również związane z dziećmi.

Bądź z nami.

znajdziesz nas jeszcze tutaj

Facebook   |  Instagram  |  You Tube

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *