podkładki pod talerz z zadaniami - podano do stołu

Podkładki pod talerz z zdaniami dla dzieci niecierpliwych przed podaniem jedzenia

polecane książki

Podkładki pod talerz z zdaniami dla dzieci szczególnie tych niecierpliwych, gdy nie mogą doczekać się podania posiłku. Jakiś czas temu otrzymałam właśnie takie podkładki od wydawnictwa HarperKids do recenzji, poniżej ją znajdziesz, jak również moją opinię na ich temat.

 

„Podkładki pod talerz z zadaniami. Podano do stołu.” Moja opinia

podkładki pod talerz z zadaniami dla dzieci niecierpliwych

 

Wymyślono podkładki pod talerz z zadaniami dla tych maluszków, które z niecierpliwością czekają na posiłek. Szkoda, że nie wpadłam na taki pomysł, gdy moje dzieci były malutkie. Takie podkładki, w sumie karty pracy, ułatwiłyby mi wtedy trochę życie. Wiem jak dziecko potrafi być czasem niecierpliwe, zwłaszcza wtedy gdy posiłek musi się podgrzać i troszkę to potrwa zanim wyląduje na stole. Dziecko już przez ten czas czasem szuka czegoś innego w lodówce, albo chodzi i marudzi 😉

 

podkładki pod talerz z zadaniami dla dzieci niecierpliwych

 

Książeczki, z których wyrywa się te pojedyncze „podkładki”, są dużego formatu. Na początku nie do końca wiedziałam dla jakiego wieku są przygotowane te karty patrząc po zadaniach. Niektóre zadania są bardzo proste, ale do niektórych potrzeba jest kogoś starszego, kto wytłumaczy dane zadanie. Po książeczkach widać, że zadania te są przygotowane z myślą o dzieciach na różnym etapie rozwoju.

 

podkładki pod talerz z zadaniami dla dzieci niecierpliwych

 

Karty zadań, zawarte w tych książeczkach, są jak to na okładce pisze, „pod talerz”. Ja jednak nie stosowałabym osobiście tych kart pod talerz. Stosowałabym je jako przerywnik w radzeniu sobie z dziecięcymi emocjami, związanymi z oczekiwaniem na coś, np. na posiłek. Dziecko podczas posiłku przecież powinno skupiać się na posiłku, według mnie nie powinno mieć rozpraszaczy. Podkładki te stosowałabym jednak również w różnych innych momentach jak np. „w poczekalniach”, gdybym jako mama musiała coś załatwić np. u lekarza czy w urzędzie, a nie miałabym z kim dziecka zostawić. Jest to fajna forma kolorowych kart edukacyjnych dla dzieci, więc pewnie z chęcią po nie bym sięgnęła nie tylko dla „niecierpliwych dzieci”.

 

pomysły na zabawy dla dzieci na powietrzu

Może to Cię zainteresuje?

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy.

Bądźcie z nami.

Facebook   |  Instagram  |  You Tube | Tik Tok | Podcasty

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *