Świerszczyk - magazyn dla dzieci

Świerszczyk magazyn dla dzieci. Reporter. Krzyżówki i łamigłówki.

polecane polecane książki

Świerszczyk – magazyn dla dzieci. W nasze ręce trafiły do recenzji magazyny „Świerszczyk”, wydania specjalne „Świerszczyk Reporter” oraz „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki”

Świerszczyk – magazyn dla dzieci

Świerszczyk - magazyn dla dzieci

Magazyn „Świerszczyk” jest na rynku już wiele lat. Jak byłam małą dziewczynką miałam do czynienia ze Świerszczykiem w bibliotece miejskiej. Cieszę się, że wpadły w moje ręce te wydania, przypomniały mi dawne lata.

W każdym numerze magazynu można znaleźć m.in. opowiadania i wiersze dla dzieci, zabawne komiksy, zadania oraz gry. Myślę, że w aktualnym świecie, w którym dzieci głównie interesują się światem gier, topowymi bajkami, czy nawet youtuberami, to magazyn ten będzie świetną odskocznią od cyfrowego świata. Aby jednak dziecko chciało wejść w ten „czytelniczy” świat, to rola dorosłego jest aby zarazić dziecko czytaniem. Każdy numer Świerszczyka może tak naprawdę wspierać zajęcia przedszkolne i wczesnoszkolne. 

 

Świerszczyk Reporter

Świerszczyk. Reporter - wiedza o przyrodzie dla dzieci

„Świerszczyk Reporter” to wydanie specjalne. W każdym tego typu wydaniu dzieci spotykają się z tematyką przyrodniczą. Dzieci zdobywają dzięki „Reporterowi” dobrą dawkę wiedzy przygotowanej przez specjalistów. Oprócz wiedzy, dzieci znajdą tam również aktywności, które rozwijają zdolności poznawcze dziecka, ćwiczą uwagę i koncentrację. 

Magazyn ten jest bardzo dobrze przygotowany dla dzieci pod względem merytorycznym.

 

Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówkiŚwierszczyk. Krzyżówki i łamigłówki dla dzieci

„Świerszczyk Krzyżówki i Łamigłówki”, jak sama nazwa wskazuje, to wydanie przygotowane pod kątem trenowania dziecka pod kątem logicznego myślenia. Znajdziesz tam dużo ciekawych zadań, dzięki którym dziecko przy okazji poszerza swoją wiedzę. 

*  *  *

Szczerze powiedziawszy, pierw czytając magazyny sama, miałam super frajdę. Ale aby zachęcić dzieci po ich sięgnięcie, to tak jak wspominałam, tutaj wchodzi rola dorosłego, aby zaszczepić w dziecku chęć czytania magazynów papierowych. Nie jest to łatwe zadanie w dzisiejszym świecie cyfryzacji. Na szczęście jest jednak jeszcze dużo dzieci, które lubi książki, a jak lubią czytać książki, to i Świerszczyki pokochają.

 

Na blogu tym znajdziesz również opowiadania do odsłuchania, a także inspiracje do kreatywnych zabaw z dziećmi, do których serdecznie zapraszamy.

Bądźcie z nami.

Facebook   |  Instagram  |  You Tube | Tik Tok | Podcasty

oraz na naszym drugim blogu  www.naszadrogado.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *